آرمینه درمگردیچیان فراگیری موسیقی را از سن ۶ سالگی با استاد هراچوهی ماکاریان شروع کرد. وی از سن ۱۰ سالگی خوانندگی را در کر کلیسای ارامنه ی کاتولیک ایران آغاز نمود. از سن ۱۸ سالگی عضو گروه کر کلیسای گریکور لوساوریچ شده و به مدت ۶ سال به فعالیت با این گروه ادامه داد.

خوانندگی و فراگیری تکنیکهای اوازهای کلیسایی را به صورت حرفه ای با خانم اناهید حالبی ادامه داد. با گروه های کر انجمن های ارامنه ی تهران از جمله «گروه کر اورارتو»، «انجمن ارامنه ی چهارمحال ایران»، «گروه کر انی باشگاه فرهنگی ارارات» و «کر و انجمن دانشگاهیون» سالها همکاری نمود.

با تاسیس اموزشگاه عالی موسقی نرسس شنورحالی وابسته به کلیسای ارامنه ی کاتولیک ایران سالها  به تحصیل و فرگیری موسیقی کلاسیک مشغول بوده  و همزمان به تدریس سلفز و همچنین سال ها بعنوان سولیست و مدرس تکنیک های اوازی و دستیار رهبر کر به فعالیت خود با این گروه ادامه داد. بمدت ۱۰ سال به اموختن پیانو نزد اساتید برجسته ای مانند هویک هاکوپیان انیک ستخانیان و لیلی سرکسیان ادامه داد. فراگیری تکنیکهای صدا سازی و خوانندگی اواز کلسیک را به صورت حرفه ای با استاد اریا زند شروع کرده  و بعد از مدت ۶ ماه ادامه ی کار را با خواننده ی معروف اپرای  ایران استاد بر جسته ی اواز کلاسیک ایران زنده یاد استاد احمد پارسی شروع کرد و بمدت ۱۰ سال در محضر ایشان به فراگیری تکنیک های آواز کلاسیک پرداخت.  

در طی این سالها بارها  مقام اول را در مسابقات خوانندگی ارامنه ی ایران کسب نموده و در کنسرتهای متعددی در تهران در تالار وحدت، رودکی و در سالن های کنسرت شهرهای بزرگ ایران وسالنهای انجمن های ارامنه به عنوان سولیست اول و خواننده کر نرسس شنوره هالی حضور فعال داشت . وی همچنین در کنسرت هایی جهت شناساندن موسیقی کلاسیک ارمنی و آثار آوازی کومیتاس در کشورهای گرجستان (۱۹۹۴)، امارات متحده ی عربی (۱۹۹۵)، ایتالیا (۲۰۰۲) و اتریش (۲۰۱۲) اجرا نمود.

وی در اپرا هاوس ایروان ارمنستان در سپتامبر ۱۹۹۴ با ارکستر فیلارمونیک ارمنستان در اجرای اپرای معروف ارمنی انوش نقش اول اپرا را ایفا نموده و در رسیتال اوازی اثار کومیتاس بعنوان سولیست اول در همان سالن حضور داشت. در سال ۱۳۷۹ وارد کنسرواتوار تهران شده و نوازندگی پیانوعمومی و دوره ی اواز کلاسیک را با درجه ی عالی بپایان رساند و سپس مدرک کاردانی اواز کلاسیک  را از موسسه ی عالی خوش نهاد پیمان وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی دریافت نمود. سپس برای گذراندن دوره های تکمیلی اواز آکادمیک وارد کنسرواتوار کومیتاس ایروان شد و با اساتید برجسته ی این کنسرواتوار از قبیل پروفسور سودلانا کالاساریان رییس بخش اواز کلاسیک کنسرواتوار ایروان، پروفسور گایانه گقامیان، پروفسور ناتالی اراموونا، شروع به کار کرد و در سال ۲۰۰۶ مدرک خوانندگی و تدریس تکنیکهای اواز کلاسیک و در سال ۲۰۰۷ مدرک استادی در این رشته را از همان کنسرواتوار دریافت نمود.

وی در  سال ۲۰۱۰  از سوی کنسرواتوار کومیتاس ایروان بعنوان  استادی با تکنیک های تنفسی و صدایی قوی شناخته شد. در کشورهایی مانند ایتالیا با پروفسور معروف کنسرواتوار انریکو ریزو و در اتریش با خواننده ی اول اپرای زوریخ انا ماریا پامر کلاسهای تخصصی اواز را گذراند. از سال ۲۰۱۱ با کنسرواتوار کومیتاس گیومری ارمنستان بعنوان داور بین المللی در رشته های اواز اکادمیک و اوازهای ملی دعوت به همکاری شد و از نوامبر ۲۰۱۴ بعنوان نماینده ی رسمی این جشنواره در ایران به فعالیت پرداخت. از سال ۱۳۸۴ بمدت ۴ سال در کنسرواتوار تهران و خوش نهاد پیمان بعنوان استاد اواز کلاسیک و عضو هییت داوران امتحانات پایان دوره فعالیت داشته و از سال ۱۳۸۸ تا به امروز در اموزشگاه سرایش و اموزشگاه های دیگری از قبیل اوای ایرج ، هم اوا، متین، اموزشگاه باریتون در شیراز و اموزشگاه بازیگری اندیشه به عنوان مدرس آواز آکادمیک همکاری داشته است.

هنرجویان وی هم اکنون در دانشگاه ها و کنسرواتوارهای معتبر دنیا از جمله وردی میلان، سانتا چیچیلیا رم، جولیاردز امریکا، واگنر  و گراتس و ام د و وین، تنسی امریکا،  لانگی میوزیک کنسرواتوری امریکا، یو سی ال کانادا و اپرا هاوس سیدنی مشغول به تحصیل می باشند. همچنین در  طی چندین  سال گذشته، هنرجویان وی با شرکت در جشنواره های موسیقی مفتخر به دریافت مقام های اول تا سوم در رشته های آواز آکادمیک، پاپ و جاز و آنسامبل شده اند.

در سال ۲۰۱۵ کنسرواتوار کومیتاس ارمنستان دیپلم افتخار «ترویج شیوه های تدریس تکنیک های آواز کلاسیک و خوانندگی آکادمیک» را در کشور «جمهوری اسلامی ایران» به ایشان اهدا کرد.